Реал (Мадрид) разби като домакин Севиля със 7:3 в изключителен сблъсък от междинния 11-и кръг на испанската Примера дивисион.

И двете полувремена бяха отбелязани по 5 попадения. Головата фиеста откри 100-милионната покупка на „белия балет” Гарет Бейл (14) със страхотно изпълнение след пас на Бензема. Малко по-късно отново Бейл (27) бе в прегръдките на своите съотборници, отговаряйки на всички критикуващи го.

Голмайсторът Кристиано Роналдо (32-дузпа) пък бе точен от бялата точка за класическото 3:0. Андалусци също получиха право на 11-метров наказателен удар и Иван Ракитич (38-дузпа) намали, а малко след това колумбиецът Карлос Бака (40) се възползва от пас на Самперио и вкара за 3:2.

След почивката Карим Бензема (53) и Кристиано Роналдо (60) доведоха нещата до 5:2, като асистенциите за тези две попадения бяха на Бейл. Иван Ракитич (63) намали за 5:3 с втория си гол в мача, но той се оказа и последен за гостите от Андалусия.

В 69-ата минута Ракитич пропусна от дузпа и не успя да запише хеттрик. Кристиано Роналдо (71) оформи своя хеттрик след пас на Бензема (80), който пък се разписа за втори път в мача за крайното 7:3. Гостите доиграха мача с 10 души, след като в 76-ата минута М'биа получи втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си Реал (Мадрид) събра 25 точки и остава твърдо на третото място. Севиля е на 10-а позиция с 13 пункта.

Селта – Барселона 0:3
0:1 Алексис Санчес (9), 0:2 Жоел (48-автогол), 0:3 Сеск Фабрегас (54)
30.10.13
21:00 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад 2:2
0:1 Антоан Гризман (16), 0:2 Антоанн Гризман (53), 1:2 Даниел Ларсон (76), 2:2 Хави Гера (78)
30.10.13
21:00 ч.
Валенсия – Алмерия 1:2
1:0 Жонас (33-дузпа), 1:1 Марко Торсилиери (61), 1:2 Алейкс Видал (70)
30.10.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Севиля 7:3
1:0 Гарет Бейл (14), 2:0 Гарет Бейл (27), 3:0 Кристиано Роналдо (32-дузпа), 3:1 Иван Ракитич (38-дузпа), 3:2 Карлос Бака (40), 4:2 Карим Бензема (53), 5:2 Кристиано Роналдо (60), 5:3 Иван Ракитич (63), 6:3 Кристиано Роналдо (71), 7:3 Карим Бензема (80)
30.10.13
23:00 ч.
Осасуна – Райо Валекано 3:1
1:0 Ойер (1), 2:0 Ориол Риера (13), 3:0 Роберто Торес (58), 3:1 Галвес (71)
Гранада – Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 38 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 21 победи за Атлетико (Мадрид)