Ал Насър победи трудно гостуващия Ал Ахли с 4:3 в двубой от 7-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Мачът на стадион „Ал-Ауал Парк“ в столицата Рияд започна ударно за домакините, след като Кристиано Роналдо (4) се разписа за 1:0 след комбинация със Садио Мане. Бразилецът Андерсон Талиска (17) удвои след голов пас на защитника Аймерик Лапорт.

След половин час игра гостите се върнаха в мача, а голмайстор бе Франк Кесие (30), но в добавеното време на първата част Талиска (45+1) вкара второто си попадение и върна комфортния аванс на домакините.

Малко след почивката Рияд Марез (50-дузпа) вкара втори гол за гостите с хладнокръвно изпълнение от бялата точка, но Талиска подаде на Кристиано Роналдо (52), който също се разписа за втори път в срещата.

До края Ал Ахли вкара и трети гол чрез Фирас Ал Бурайкан (87), но така и не успя да изравни и Кристиано Роналдо и компания ликуваха.

След успеха Ал Насър събра 15 точки и изпревари днешния си съперник на 5-ото място във временното класиране, като двата тима са с равен точков актив.