Португалия и Кристиано Роналдо направиха изненадваща домакинска издънка на старта на квалификациите за Евро 2020.

"Мореплавателите" не успяха да победят Украйна в среща от група "Б", завършвайки при нулево равенство.

Домакините бяха по-активният отбор днес, но така и не успяха да реализират положенията си.

Отменен гол на Уилям Карвальо в 18-ата минута бе по-интересното в двубоя за тима на Фернандо Сантуш.

В самия край на двубоя пък гостите можеха да шокират Португалия чрез бившия футболист на ЦСКА и любимец на феновете на "армейците" Жуниор Мораеш, който дебютира за Украйна. Нападателят едва не се разписа в 86-ата минута, като единствено добрата намеса на Руи Патрисио го лиши от гол.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В друг от квалификационните двубои Франция се поразходи до Молдова, за да спечели с лекота с 4:1.

Головете за световните шампиони в двубоя, който бе от група "H" на квалификациите, бяха дело на Гризман (24'), Варан (27'), Жиру (36') и Мбапе (87'). В самия край пък почетно попадение за молдовците отбеляза Амброс (89').