Актуалният шампион на Саудитска Арабия Ал Хилал срази Ал Насър с Кристиано Роналдо с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на местното първенство. Мачът бе ръководен от един от най-добрите английски рефери – Майкъл Оливър, а дебют начело на гостите направи новият треньор Динко Йеличич.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Одион Игало (42-дузпа, 62-дузпа) реализира по една дузпа в двете полувремена и донесе успеха за домакините.

Андерсон Талиска вкара гол в 77-ата минута за Ал Насър, но той не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Кристиано Роналдо бе на терена по време на целия двубой, като се отчете само с жълт картон в 57-ата минута.

След този успех Ал Хилал е на 4-о място в саудитската професионална лига с актив от 49 точки. Ал Насър е втори с 53 точки, но е на три от лидера Ал Итихад, който е с мач по-малко.