Ал Насър постигна втора поредна победа в шампионата на Саудитска Арабия, след като победи категорично Ал Шабаб с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на първенството. Така Ал Насър събра 6 точки и е на 6-о място във временното класиране, докато Ал Шабаб е 17-и с 2 точки в актива си.

Срещата на стадион „Ал-Ауал Парк“ започна чудесно за Ал Насър, който поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Кристиано Роналдо в 13-ата минута. Шест минути по-късно втори гол за домакините не бе зачетен заради нарушение на 38-годишния португалец.

В 38-ата минута Ал Насър отново получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката отново застана Кристиано, който и този път преодоля вратаря на гостите Ким Сун-Кю Ким – 2:0 за Ал Насър!

Две минути след това домакините вкараха и трети гол, но този път Роналдо асистира за другата голяма звезда в състава – Садио Мане.

Малко след изтичането на час игра Абдулрахман Гариб пропусна дузпа за Ал Насър, нацелвайки греда.

Въпреки това, домакините стигнаха и до четвърти гол, който бе дело на Султан Ал Ганам 10 минути преди края на редовното време.

В друг мач от кръга Ал Ахли спечели с 2:0 в домакинството си на Ал Таи и попадения на Рияд Марез и Франк Кесие.