Кристиано Роналдо и съотборниците му от Ал Насър се измъчиха за обрат у дома срещу 12-ия във временното класиране Абха в среща от елита на Саудитска Арабия. Тимът на португалската звезда изоставаше с 0:1 до 78-ата минута, но с два гола за 8 минути обърна развоя.

Абха повде в 26-ата минута след грешка в отбраната на Ал Насър. Сад Бгуир отне топката и намери Абдулфатах Адам Мохамед, който с мощно изпълнение под напречната греда вкара за 0:1.

В 78-ата минута Кристиано Роналдо си припомни най-силните години и заби гол от пряк свободен удар от около 30 метра разстояние за 1:1. Ал Насър получи дузпа в 86-ата минута, но за разочарование на Роналдо той не застана зад топката, а бразилецът Андерсон Талиска реализира от бялата точка за крайното 2:1.

След трудния успех Ал Насър остава на второ място във временното класиране с 49 точки, само на една зад лидера Ал Итихад,. Абха има 23 точки, на шест над спасителния бряг.