Световният шампион Франция и актуалният европейски първенец Португалия разочароваха и завършиха 0:0 в мач от третия кръг на Лига А в турнира Лигата на нациите.

Още в началото Оливие Жиру получи тежък удар в задната част на главата от португалски защитник и се наложи да бъде превързан преди завръщането си в игра.

През първата част головите положения бяха рядкост, като пропуски направиха Пол Погба за домакините и Бруно Фернандеш и Кристиано Роналдо за „мореплавателите“.

След почивката играта бе по-динамична с вихрени атаки на „петлите“ в началото и Килиан Мбапе пропусна добра възможност да се разпише. В 73-ата минута Пепе с глава прати топката в мрежата, но страничният съдия вдигна флага си за засада.

В последните секунди от добавеното време Роналдо имаше страхотна възможност да донесе победата на европейските шампиони, но мощният му удар бе отразен от вратаря Юго Лорис.

След равенството португалците все пак остават първи в класирането със 7 точки и по-добра голова разлика от французите.