Бразилската звезда Роналдо се разписа за пореден път при победата на Коринтианс като гост с 2:1 над Крузейро. Това бе шести гол на Феномена в местното първенство в рамките на десетина дни и общо 17-и гол, след като се върна в родината си.

Роналдо бе основно действащо лице в двубоя с Крузейро след като даде голов пас за първото попадение на Енрике в 24-ата минута. След това той сам изработи дузпа за своя тим, след като негов удар бе избит с ръка от защитник. Рони обаче изпълни слабо 11-метровия удар и пропусна от бялата точка. Той обаче успя да се разпише в 77-ата минута, след чудесна контраатака, извела го сам срещу вратаря.

След този успех Коринтианс се изкачи до 5-ата позиция в таблицата с 20 точки и на 5 от лидера Атлетико (Минейро)./БЛИЦ

Спорт Ресифе – Авай 1:3

Класиране след 12 кръг: 1.Атлетико Минейро 25, 2.палмейрас 25, 3.Интернасионал 23, 4.Витория 21, 5.Коринтианс 20 и др.