Кристиано Роналдо не успя да вкара гол при победата на Ал Насър с 4:2 срещу Шабаб Ал Ахли от ОАЕ във финален плейоф от Шампионската лига на Азия. Португалецът беше бесен на съдията, който не му отсъди три дузпи през първото полувреме.

Роналдо беше повален два пъти в наказателното поле и по-късно изстрел попадна в ръката на противников защитник, преди да каже на рефера да се „събуди“, а след това избута фен, опитващ се да си направи селфи на полувремето.

Ал Насър започна силно и поведе с гол на Андерсон Талиска в 11-ата минута. Седем минути по-късно дойде изравняването, което бе донесено от Яхия Ал Гасани. Същият футболист направи кошмарът пълен за съперниците си секунди след подновяването на играта след почивката, когато изведе напред гостите от ОАЕ.

Роналдо и компания до последно изоставаха, но финалният щурм даде своите плодове за късна наказателна акция. Първо Султан Ал Ганам изравни две минути преди края на редовното време, а в петата минута от продължението авторът на първия гол Талиска изведе отново Ал Насър напред в резултата. Две минути по-късно пък блестяща атака, завършена от Кристиано Роналдо и Марчело Брозович направи успеха на “шейховете” една идея по-убедителен.

Победата с 4:2 означава, че Ал Насър си осигурява място в основната фаза на азиатската Шампионска лига.