Мегазвездата на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо отбеляза юбилейната си 25-а дузпа в испанското първенство. Португалецът стори това при гостуването на Райо Валекано, като фиксира крайното 2:0 в 70-ата минута. Преди това Карим Бензема откри в 12-ата минута. За Кристиано това бе 152-и гол в 152-ия му мач за Белия балет. За тази календарна година пък попаденията му са 41 в 40 срещи. От действащите играчи в Примера дивисион единствено Давид Вия (Барселона) е вкарал повече дузпи в първенството. Той има 31 реализирани 11-метрови.

Статистиците изчислиха, че Роналдо е на трето място по ефективност от бялата точка в цялата история на Примера. №7 на Реал може да се похвали с 93% реализирани дузпи в първенството, колкото има и легендата Хемна Гомес, играл в Атлетико (М) и Сантандер. Процентът на Вия е 94, а рекордьор е игралият за три национални отбора (Унгария, Чехословакия и Испания) Ладислао Кубала, който е вкарал за Барселона и Еспаньол 96% от битите дузпи в периода 1951 - 1965 г.