ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Кристиано Роналдо спечели първия си трофей, след като заигра в Саудитска Арабия. Португалската звезда отбеляза два гола във финала на Купата на арабските шампиони, а неговият Ал Насър победи Ал Хилал с 2:1 след продължения.

38-годишният Роналдо се разписа в пети пореден мач от турнира.

Финалът беше много интригуващ, като Ал Насър получи три червени картона, но въпреки това съумя да спечели трофея.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След нулево първо полувреме, Ал Хилал поведе в резултата с гол на Майкъл след асистенция на Малком - в 51-ата минута.

Двадесет минути по-късно Ал Насър остана с 10 човека на терена след червен картон на Абдулалех Ал Амри.

В 74-ата минута обаче Роналдо изравни след подаване на Ал Ганам - 1:1.

Малко след това нервите избиха и Науаф Ал-Бушаил, който бе на скамейката на Ал Насър, получи директен червен картон.

До края на редовното време повече голове не паднаха и така срещата влезе в продължения. Там на сцената отново излезе Роналдо, който вкара за 2:1 в 98-ата минута, а пет минути след това треньорът на Ал Насър Луиш Кастро бе изгонен.

В 112-ата минута Роналдо беше заменен принудително заради контузия в коляното.

Съотборниците му все пак удържаха крехкия аванс и Ал Насър спечели първи трофей за сезона.

За Роналдо това беше шести гол в последните 5 мача на отбора му.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!