Роналдо вкара два гола за Коринтианс, който спечели с 3:1 срещу Сантос като гост в първата финална среща за титлата на бразилския щат Сао Пауло.

В 25-ата минута Феномена овладя дълъг пас на защитника Чиако на границата на наказателното поле и от ъгъла прати топката в мрежата за 2:0, като преди това Чикао бе открил. Второто попадение на Роналдо на родния за Краля Пеле стадион "Вила Белмира" падна в 76-ата минута, когато той засече центриране Фабио Коща за 3:1, като по-рано домакините бяха намалили резултата чрез Тригиньо. Втората среща ще бъде на стадиона на Коринтианс на 3 май.

"Да бъдеш цар вкъщи е истинско удоволствие", радваше се Роналдо след края на мача.

Той има 8 гола в последните 10 мача за Коринтианс, а освен това добави, че се надява кариерата му отново да тръгне нагоре след поредицата от операции на коляното, които го измъчваха в последните няколко сезона.

"Роналдо е играч, който направи класата между двата отбора. Второто му попадение е достойно за финал на световно първенство", похвали го Пеле, който изгледа мача на родния си клуб Сантос.