В истинско шоу се превърна очакваният като рутинен домакински мач за Реал (Мадрид) срещу Алмерия. Деветкратният еврошампион спечели с 4:2, въпреки че падаше с 1:2 до 73-ата минута. Рекордната покупка на домакините Кристиано Роналдо бе главното действащо лица на терена, след като пропусна дузпа, която сам бе изработил и бе изгонен, а между тези си две прояви португалецът успя да вкара и последния гол за Реал, след като бе асистирал за първия.

Серхио Рамос даде преднина на белия балет в 31-ата минута, когато с глава засече центриране на Роналдо отдясно. Алмерия изравни в 58-ата, когато Алберт Крусат подаде на Фернандо Сориано, който успя да прати кълбото зад Икер Касияс. Само четири минути гостите, чийто треньор е легендарния нападател на Реал Уго Санчес, поведоха на Сантяго Бернабеу с гол на Калу Уче, който се разписа след изпълнение на ъглов удар.

Кралския клуб изравни на в 73-ата - 2:2. Сантяго Акасиете направи ужасяваща грешка и за Гонсало Игуаин не бе трудно да запише името си сред голмайсторите.

В 82-ата минута Кристиано Роналдо бе спънат за дузпа и сам се нае с изпълнението, но вратарят Диего Алвес изби. Тогава се намеси Карим Бензема, който довкара топката. След още две минути Игуаин отлично намери Роналдо и той оформи крайното 4:2, преди да бъде изгонен в 89-ата минута, когато получи втори жълт картон за нарушение срещу Хуанма Ортис.

Реал остава на второ място в класирането на Ла Лига и на пет точки от лидера Барселона./БЛИЦ

18:00 часа Тенерифе – Спортинг (Хихон)
Баланс: 18 мача, 9 победи за Тенерифе, 5 равенства, 4 победи за Спортинг (Хихон)

18:00 часа Еспаньол – Расинг Сантандер
Баланс: 82 мача, 38 победи за Еспаньол, 19 равенства, 25 победи за Расинг Сантандер

22:00 часа Атлетик (Билбао) – Валенсия
Баланс: 148 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 57 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.