Роналдо показа част от старата си слава като вкара втория гол за Коринтианс при победата с 2:0 над Сао Пауло в полуфинален реванш на първенството на щата Паулиста. Първият мач спечелен от Коринтианс с 2:1 и с общ резултат 4:1 се класира на финала, където в два мача ще спори за титлата със Сантос.

Бившият нападател на Милан, Интер, Барселона и Реал (Мадрид) изпревари директния си пазач и с удар от 30 метра прати топката покрай вратаря на Сао Пауло Боско в 58-ата минута. Три минути по-рано Дъглас бе открил резултата за Коринтианс.

Това бе шестият гол за Феномена след завръщането му в игра след продължилото близо година лечение на контузия на коляното. Всичките му предишни попадения бяха реализирани от наказателното поле./БЛИЦ