Реал (Мадрид) разби Хетафе с 4:0 в мач от 21-вия кръг на испанската Примера дивисион. И четирите гола паднаха през второто полувреме. Серхио Рамос откри резултата, а след него три попадения наниза Кристиано Роналдо, последното от дузпа.

След успеха “белите” са на трето място с 43 точки, на 4 от втория Атлетико Мадрид и 12 от лидера Барселона. Жозе Моуриньо заложи на резервния вратар Адан на вратата. Почивка получиха Шаби Алонсо, Кедира и Бензема, тъй като в сряда (30 януари) Реал Мадрид приема Барселона в първи полуфинал за Купата на Краля. В защита за “белите” днес започнаха Рамос, Карвальо, Албиол и Коентрао. В центъра титуляр излезе Лука Модрич заедно с Есиен, пред тях беше Йозил, а офанзивното трио сформираха Ди Мария, Роналдо и Игуаин.

Първото полувреме изненадващо завърши при резултат 0:0. Роналдо можеше да открие резултата от пряк свободен удар, но вратарят Моя изби. Последва щастлив рикошет и аут след удар на Анхел ди Мария. Гостите също имаха възможности да застрашат вратата на Адан. В 43-ата минута Модрич овладя на границата на наказателното поле и стреля, но на сантиметри от гредата.

През второто полувреме домакините разпиляха Хетафе и вкараха четири гола. В 53-ата минута резервата Сами Кедира шутира силно, Моя изби, Коентрао добави, но отново стражът блесна. При корнера Серхио Рамос вкара, но преди това Карвальо извърши нарушение, което остана незабелязано от рефера Гонсалес Гонсалес. В 62-ата минута Роналдо покачи на 2:0. Португалецът получи пас от Йозил и се разписа с точен удар в далечния ъгъл. В 65-ата минута “белите” организираха добра атака, Ди Мария центрира отляво и Кристиано Роналдо с глава заби за 3:0. В 72-ата минута португалската звезда оформи хеттрика си, вкарвайки от дузпа за крайното 4:0.

Леванте – Валядолид 2:1
0:1 Бараха (8), 1:1 Баркеро (44), 2:1 Антонио Рукавина (90-авт.)
26.01.13
21:00 ч.
Сарагоса – Еспаньол 0:0
26.01.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Валенсия 2:3
0:1 Жонас (1), 1:1 Рики (32), 2:1 Рики (45), 2:2 Валдес (63), 2:3 Коста (90)
27.01.13
13:00 ч.
Реал (Мадрид) – Хетафе 4:0
1:0 Рамос (53), 2:0 Роналдо (62), 3:0 Роналдо (65), 4:0 Роналдо (72)
Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 151 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 65 победи за Атлетико (Мадрид)
28.01.13
22:30 ч.
Севиля – Гранада (Филм +)
Баланс: 29 мача, 14 победи за Севиля, 7 равенства, 9 победи за Гранада

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ