Гол на Роналдо донесе на Коринтианс победата с 1:0 над Серо Портено в Копа Либертадорес, докато Фламенго загуби с 1:2 при гостуването си на Универсидад де Чили.

Коринтианс, който с Роналдо и Роберно Карлуш в състава си опитва да спечели трофея за първи път в историята си, стигна до победата в 41-ата минута. Тогава Феномена се разписа след корнер. Осем минути преди края халфът на Сера Портено Хорхе Бритес бе изгонен за груб фаул.

Фламенго направи светкавично посещение в чилийската столица Сантяго заради страх от земетресение, но загуби с 1:2 от Универсидъд де Чили.

Победният гол бе реализиран от Фелипе Сеймур в 55-ата минута и по този начин тимът му се изкачи на първо място в Група 8. Чилийците откриха резултата две минути преди почивката чрез Едуардо Варгас, но Родриго Алвим изравни в 51-ата. Преди това звездата на Фламенго Адриано удари греда.

В мач от същата група друг чилийски тим спечели точка, след като завърши 0:0 при гостуването си на ФК Каракас във Венецуела./БЛИЦ