Леванте загуби драматично от Реал (Мадрид) с 2:3 в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион. Домакините от Валенскя водеха с 2:1 до 90-ата минута, но „кралският клуб” изтръгна победата в добавеното време. Точни за Леванте бяха Баба Диавара (57) и Наби Ел Зар (86), а за „белия балет” се разписаха Серхио Рамос (61), резервата Алваро Мората (90) и Кристиано Роналдо (90+4).

Двубоят започна равностойно и с опасен удар на Баба Диавара, който прати топката на сантиметри покрай вратата на Диего Лопес. В първите 30 минути „белият балет” не застраши нито веднъж по-сериозно вратата на домакините, пазена от Кейлър Навас, който в 29-ата минута изби удар на Кристиано Роналдо. В 35-ата минута Кристиано Роналдо игра с глава, а топката се отби в ръката на Ектор Родас, но съдията Гонсалес Гонсалес подмина спорното положение за дузпа. В 42-рата след удар на Модрич топката пак срещна на ръка на защитник и реферът отново си замълча. Малко преди края на първата част Диего Лопес направи чудесно спасяване след мощен изстрел на Баба.

След почивката в 57-ата минута домакините нанесоха своя удар, след като Чуметра центрира отдясно, а Баба Диавара засече топката със силен изстрел за 1:0. Радостта на домакините бе кратка, тъй като четири минути по-късно Анхел ди Мария центрира от корнер и Серхио Рамос засече топката с десния крак за 1:1. Последва натиск на „кралския клуб”, който отчаяно търсеше пролука през сгъстената отбрана на Леванте, чийто футболисти дебнеха на контраатаки. При една от тях в 86-ата минута Наби Ел Зар се подигра с вратаря Диего Лопес и няколко бранители на „белия балет”, за да вкара за 2:1.

Финалният щурм на гостите даде резултат в последната 90-а минута, когато влезлият като резерва Алваро Мората изравни за 2:2. В последните секунди от добавеното време, което бе 4 минути, Кристианоо Роналдо с мощен диагонален изстрел вкара за крайното 2:3 и донесе победата за „кралския клуб”.

След драматичния си успех Реал (Мадрид) си върна третото място с актив от 19 точки. Леванте остава на девета позиция с 10 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
04.10.13
21:00 ч.
Виляреал – Гранада 3:0
1:0 Бруно Сориано (30), 2:0 Джовани дос Сантос (49), 3:0 Томас Пина (82)
Елче – Еспаньол 2:1
1:0 Феран Короминас (39), 1:1 Тиеви Бифума (65), 2:1 Феран Короминас (73)
Леванте – Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Баба Диавара (57), 1:1 Серхио Рамос (61), 2:1 Наби Ел Зар (86), 2:2 Алваро Мората (90), 2:3 Кристиано Роналдо (90+4)
Атлетико (Мадрид) – Селта (Филм + HD)
Баланс: 90 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 16 равенства, 21 победи за Селта
Атлетик (Билбао) – Валенсия (Филм +)
Баланс: 156 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 63 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.