Роналдо спечели първи трофей след завръщането си в Бразилия. Феномена и неговите съотборници в Коринтианс завоюваха купата на страната в драматичен финал срещу Интернасионал. В снощния реванш пред 50 000 зрители в Порто Алегре двата отбора завършиха 2:2, но Коринтианс имаше аванс от два чисти гола от първия мач.

Още до почивката Коринтианс поведе с 2:0 с попадения на Енрике и Сантош. Домакините не се предадоха и продължиха да атакуват. В 70-ата минута Александро върна един гол, а малко по-късно отново той бе точен за 2:2. При този резултат нервите взеха връх и реферът набързо показа два червени картона. Първи към съблекалните пое плеймейкърът на Интернасионал Андрес Д'Алесандро, а не след дълго го последва и Елиас от гостите./БЛИЦ