Португалската звезда Кристиано Роналдо избухна с нови два гола и измъкна победата за Реал Мадрид с 3:1 при гостуването на Еркулес от деветия кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха още в 3-ата минута, когато Кортес сложи топката на главата на Давид Трезеге, който с хубав удар с глава прехвърли Касияс за 1:0.

Реал успя да изравни в 52-ата минута, когато Роналдо стреля, но Калатаюд не се намеси убедително и Ди Мария при добавката прати топката във вратата на Еркулес за 1:1. В 82-ата минута след добър пробив Марсело достави топката до Бензема, който шутира, след което Калатаюд не се намеси убедително и изби топката в краката на Кристиано Роналдо, който на празна врата вкара за 1:2.

Само четири минути по-късно Бензема получи добър пас, след което подаде към Роналдо, който прати топката под напречната греда за 1:3.

След тази победа Реал продължава да е начело с актив от 23 точки, а Еркулес е на тринадесето място с 9 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
На 30 октомври (събота)
Валенсия – Сарагоса 1:1
0:1 Ланзао (3), 1:1 Ланзао (43-авт)

1:0 Трезеге (3), 1:1 Ди Мария (52), 1:2 Роналдо (82), 1:3 Роналдо (86)

Барселона – Севиля 5:0
1:0 Меси (3), 2:0 Вия (24), 3:0 Алвеш (53), 4:0 Меси (64), 5:0 Вия (89)

На 31 октомври (неделя)
18:00 часа Спортинг (Хихон) – Виляреал (Филм +)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Спортинг (Хихон), 3 победи за Виляреал

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Осасуна
Баланс: 35 мача, 13 победи за Расинг (Сантандер), 11 равенства, 11 победи за Осасуна

18:00 часа Малага – Реал Сосиедад
Баланс: 52 мача, 18 победи за Малага, 14 равенства, 20 победи за Реал Сосиедад

18:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол
Баланс: 74 мача, 29 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 28 победи за Еспаньол

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Алмерия (ТВ +)
Баланс: 6 мача, 2 победи за Атлетико (Мадрид), 3 равенства, 1 победа за Алмерия

22:00 часа Атлетик (Билбао) – Хетафе (ТВ +)
Баланс: 12 мача, 3 победи за Атлетик (Билбао), 4 равенства, 5 победи за Хетафе