Португалският национален отбор постигна най-изразителната победа в контролите в Европа, играни в сряда вечер. Селекционерът на "мореплавателите" Фернандо Сантос даде шанс на играчи, които по-рядко получават такъв, а те разбиха Андора със 7:0 в Лисабон.

Голямата звезда Кристиано Роналдо влезе на почивката и отбеляза шестия гол в мача, а преди това сънародниците му бяха решили всичко с попадения на Педро Нето (8), Ренато Санчес (56), две на Паулиньо и автогол на Емили Гарсия (76).

Крайното 7:0 оформи Жоао Феликс две минути преди края, след като се появи от пейката в средата на второто полувреме.

Междувременно Нидерландия и Испания завършиха при резултат 1:1 спаринга помежду си в Амстердам, където още в началото травми получиха Дейли Блинд от домакините и Хосе Гайя от гостите. Серхио Каналес откри за иберийците в 18-ата минута, а Дони ван де Беек изравни в 47-ата.

В друга контролна среща Италия постигна лесна победа у дома с 4:0 над Естония. Проверката се състоя във Флоренция. Точни бяха Федерико Бернардески и Винченцо Грифо, който вкара два гола, както и Рикардо Орсолини.

Полша спечели с 2:0 домакинството си на Украйна, и то без голямата си звезда Робърт Левандовски. Toчни за домакините бяха Пятек и Модер.