Португалия спечели с 2:0 гостуването си на Андора от световните квалификации. Головете дойдоха през втората част, като първо появилият се в игра като резерва Кристиано Роналдо откри резултата, след което и Андре Силва отбеляза.

В същото време Швейцария постигна успех над Унгария с 5:2 и запази първото си място с актив от 27 точки след 9 победи от 9 мача. Португалия е на втората позиция с 24.

В 18-ата минута Гранит Джака откри резултата за "кръстоносците", а две минути по-късно Фабиан Фрай удвои. До почивката Стивън Зубер успя да направи резултата класически за домакините, а отново той в 49-ата минута бе точен за 4:0.

Гузмикс върна един гол в 58-ата минута за "маджарите", а в последните десетина минути Лихщайнер за домакините и Уграй за гостите оформиха крайното 5:2 за Швейцария.

В третата среща от тази група Фарьорски острови и Латвия завършиха 0:0.

В последния кръг Португалия излиза срещу Швейцария, като на "кръстоносците" им трябва реми, за да си осигурят директното класиране за Мондиал 2018.