Кристиано Роналдо за втори път в кариерата си падна с голям резултат на „Олд Трафорд“ с екипа на Манчестър Юнайтед от Ливърпул. Снощи португалецът и „червените“ дяволи загубиха с 0:5 у дома.

На 14 март  2009 година Роналдо и компания (сред която е и Димитър Бербатов) губят с 1:4 вкъщи от Ливърпул пак за първенство. Вярно, тогава поражението не е като снощното, но четири гола са си четири гола.

Въпросната среща е доста по-оспорвана. Роналдо открива за Юнайтед от дузпа в 23-ата минута, но в 28-ата Фернандо Торес изравнява. Минута преди края е отсъдена дузпа и за Ливърпул, превърната в гол от Стивън Джерард. Резултатът се запазва до 77-ата минута, когато Фабио Аурелио бележи за 1:3. Крайното 1:4 оформя в последната минута Андреа Досена.

Бербатов влиза в игра в 74-ата минута при 1:2.

Любопитен е фактът, че последната загуба на Манчестър Юнайтед с 0:5 у дома за първенство е от Манчестър Сити на 12 февруари 1955 година.