Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) срази у дома Селта с класическото 3:0 в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион и изравни рекорд на Барселона от 18 поредни победи във всички турнири. „Кралският клуб” ще има възможност да подобри постижението на каталунците, ако следващата седмица победи Лудогорец на „Сантяго Бернабеу” в последния и за двата тима мач от група „B” на Шампионската лига. „Белият балет” вече се класира за 1/8-финалите на надпреварата, а българският първенец има все още някакви теоретични шансове само за третата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Успехът срещу Селта дойде след рекорден 23-и хеттрик на Кристиано Роналдо (36-дузпа, 65, 81) в Примера дивисион, задминавайки легендарните Телмо Сара и Алфредо ди Стефано. От началото на сезона португалецът има вече 23 попадения само за първенство. Той бе заменен в 85-ата минута от Хавиер Ернандес – Чичарито.

Асиер Ияраменди се появи в стартовия състав за сметка на наказания Иско, а като цяло Реал доминираше срещу Селта през целия мач.

В 17-ата Кристиано вдигна публиката на крака след зрелищно изпълнение на задна ножица, но сантиметри не му стигнаха за точност. В 35-ата минута португалецът падна в наказателното поле след контакт с Джони и съдията посочи бялата точка, а потърпевшият реализира дузпата за 1:0.

След почивката в 53-ата минута Хамес Родригес напусна терена заради мускулни болки и най-вероятно ще е под въпрос за мача с Лудогорец във вторник. Алваро Арбелоа замени колумбиеца и Даниел Карвахал се премести в средата на терена.

В 65-ата минута Густаво Кабрал не действа концентрирано в наказателното поле и сложи топката на крака на Роналдо, който от десет метра се разписа за 2:0. Шест минути по-късно Рамос се приземи върху крака на Густаво Кабрал в наказателното поле, а след това защитникът на Селта напусна играта на носилка.

Девет минути преди края на редовните 90 Марсело центрира към далечната греда, където непокритият Роналдо вкара за 3:0 и оформи рекордния си хеттрик.

След успеха си Реал (Мадрид) остава на върха с 36 точки. Селта е на осмо място с 20 точки.

Реал (Мадрид) - Селта (Виго) 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (36-дузпа), 2:0 Кристиано Роналдо (65), 3:0 Кристиано Роналдо (81)