РоПС Рованиеми спечели за втори път в историята си Купата на Финландия, след като на финала в Хелзинки се наложи с 2:1 над КуПС Куопио.

Шансът за тима от Рованиеми да спечели трофея за първи път от 1986 г. насам се увеличи в началото на второто полувреме, когато нападателят на тима от Куопио Макферлин Дуду получи червен картон.

Александър Коко откри резултата за РоПС 15 минути преди края с точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Малко след това Коко удвои с изстрел от 20 метра. Джери Воутилайнен върна едно попадение за КуПС в добавеното време.

Победата означава, че РоПС Рованиеми ще участва в квалификациите за Лига Европа през следващото лято. Тогава начело на тима обаче няма да е треньорът Кари Виртанен. По-рано той беше обявил, че напуска след края на сезона. Негов наследник ще бъде наставникът на Лахти Юха Малинен.