Ростов победи у дома Спартак (Москва) с 2:0 в среща от 22-ия кръг на руската Премиер лига и се изкачи на върха във временното класиране. Ивелин Попов започна на резервната скамейка на гостите, но се появи в игра в 37-ата минута на мястото на един от защитниците на московчани Евгений Макеев.

Домакините стигнаха до победата с голове на Бастос (2) и асистиралия му Кристиан Нобоа (20), възползва се пък от пас на Полоз. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като в 80-ата минута Дмитрий Комбаров получи втори жълт и съотвено червен картон.

След победата си Ростов е лидер с 44 точки и мач повече от ЦСКА (Москва), който утре гостува на Зенит в Санкт Петербург от 19:30 часа българско време. Спартак (Москва) е на шесто място с 36 точки преди останалите срещи от кръга.