Ростов записа първа победа от началото на сезона, след като надви у дома Алания (Владикавказ) с 3:1 в среща от шестия кръг на руската Премиер лига.

Играчите на Миодраг Божович получиха гол още в 25-ата секунда, когато точен за Алания бе Данило Неко – 0:1. Благодарение на хеттрик на чешкия си нападател Ян Холенда (42, 45, 61) Ростов обаче успя да грабне трите точки и да се отлепи от дъното на класирането.

Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като литовецът Чеснаускас получи червен картон в 49-ата минута,но дори и това не попречи на тима да зарадва феновете си с ценния успех.

След победата си Ростов е на 13-о място с 5 точки, докато Алания е на 9-а позиция със 7 пункта.

На 27 август: Кубан – Волга

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 13, 2.Терек (Грозни) 13, 3.Спартак (Москва) 12, 4.Рубин 12, 5.Локомотив (Москва) 10 и др.