Милан победи доста трудно като домакин Дженоа с минималното 1:0 в късната съботна среща от деветия кръг на италианската Серия „А”. Нападателят с египетски произход Стефан Ел Шаарави (77) ознаменува по великолепен начин 20-ия си рожден ден, след като вкара победния гол. Той е първият играч на Милан от 2000 г. насам, който се разписва навръх рождения си ден, като за последно това стори Хосе Мари. Това е шести гол за Ел Шаарави в Калчото за този сезон и общо седми във всички турнири. Така „росонерите” се върнаха на пътя на победата, след като бяха влезли в серия от три загуби във всички турнири.

Според медиите на Апенините мачът срещу Дженоа бе последен шанс за треньора Масимилиано Алегри да запази поста си, въпреки че босът на Милан Адриано Галиани не спира да тръби, че наставникът остава до края на сезона.

„Росонерите” започнаха по-активно и владееха повече топката, но трудно създаваха положения пред противниковата врата. Най-добрият шанс за гол през първата част пропуснаха гостите в 16-ата минута, когато Антонели центрира за Имобиле, но вратарят Амелия го изпревари. След намесата на стража топката се удари в нападателя на гостите и излезе в аут. За първи път този сезон Милан завърши първо полувреме на свой мач, без да отправи удар.

След почивката картината на терена не се промени. В 54-ата минута Абате стреля от чиста позиция, но вратарят на гостите Фрей изби с крак. След доста мъки най-накрая Милан стигна до гол в 77-ата минута когато Урби Емануелсон даде пас към Абате, който почти от аутлинията подаде успоредно към рожденика Ел Шаарави и нападателят не сгреши на празна врата за 1:0. На телевизионните повторения обаче се видя, че голът на „росонерите” не е трябвало да бъде зачетен, тъй като асистентът на попадението Абате е бил в положение на засада при получаване на топката от Емануелсон. До края на мача Дженоа опита да реагира и да изравни, но не стигна до голово положение и си тръгна без точки от „Джузепе Меаца”.

Със спечелените 3 точки Милан има вече 10 в актива си и се изкачва на девето място във временното класиране, докато Дженоа се смъкна на 10-а позиция с 9 пункта.

Баланс: 76 мача, 35 победи за Рома, 22 равенства, 19 победи за Удинезе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК