Милан победи Верона с 3:1 в среща от 36-ия кръг на италианската Серия "А". "Росонерите" започнаха силно, а гол на навършващия 22 години днес Сандро Тонали бе отменен заради засада в 16-ата минута.

Вместо това Давиде Фараони откри резултата в 38-ата минута след хубав прехвърлящ пас на Лазович (1:0).

Милан обаче не се отказа да търси победата, която да го изпрати обратно на върха в класиранбето и Сандро Тонали изравни в края на първата част след пас на Рафаел Лаео.

Само пет минути след почивката Тонали отбеляза за обрата с 2:1, като Леао отново блесна с асистенция.

Четвърт час преди края Кевин Лазаня от Верона опита хубав удар с глава, но над вратата. В самия край на срещата Алесандро Флоренци оформи крайното 3:1 за Милан

Така Милан излезе начело с две точки пред Интер два кръга преди края, в които домакинства на Аталанта и гостува на Сасуоло, докато градският му съперник гостува на Каляри и посреща Сампдория.