Българският национал и рожденик днес Димитър Рангелов игра цял мач за Люцерн, който загуби с 2:3 при гостуването си на Йънг Бойс в среща 19-ия кръг в швейцарската Суперлига. Шампионатът на алпийската страна се поднови след зимна пауза от почти два месеца.

Отборите си размениха по едно полувреме, като през първото домакините от Берн взеха комфортна преднина след две попадения на Морено Констанцо (28, 38) за 2:0. След паузата в 49-ата минута обаче Йънг Бойс остана с човек по-малко на терена, след като Ален Неф получи директен червен картон, а отсъдената дузпа бе реализирана от камерунеца Ландри Моангу (50) за 1:2.

С числен превес Люцерн стигна и до изравняване чрез Ален Вис (72), но за повече Рангелов и компания нямаха сили. В добавеното време на мача те дори изпуснаха точката, след като Рафаел Нуцоло (90) оформи крайното 3:2 и донесе победата за Йънг Бойс.

След загубата Люцерн остава на седмо място с 18 точки, докато Йънг Бойс е твърдо на петата позиция с 27 пункта.