Рубин разби у дома Мордовия (Саранск) с 5:0 в последния мач от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Българският халф Благой Георгиев изтърпя наказание за натрупани картони и не игра за домакините от Казан.

Игор Портнягин откри резултата още в 12-ата минута и това бе единственият гол за първото полувреме.

В 70-ата Максим Каниников удвои преднината на домакините от Казан. Девет минути след това Гьокдениз Караденис направи резултата класически.

Карлос Едуардо вкара четвъртия с гол в 81-ата минута, а крайното 5:0 дойде след второ попадение на Караденис, който бе точен от дузпа в 85-ата минута.

Победата изкачи Рубин на осмо място в класирането с актив от 16 точки. Мордовия остава на 11-а позиция с 11 точки.

Рубин – Мордовия 5:0

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 26, 2.ЦСКА (Москва) 24, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Краснодар 18 и др.