Рубин (Казан) и Динамо (Москва) ще спорят за Купата на Русия, след като спечелиха 1/2-финалните си двубои. Сблъсъкът за трофея е на 9 май в Екатеринбург.

Двукратният шампион на Русия Рубин е само на крачка от спечелването на националната купа, която все още липсва във витрината на клуба. Отборът от Казан се класира за финала след много трудна победа с 2:0 над Ростов. Головете паднаха в последните 10 минути, когато се разписаха Бокети, а Смолников си отбеляза автогол.

Динамо (Москва) пък надви Волга с 2:1 на "Лужники" и се класира на финала в турнира за Купата на Русия за първи път от 1999 година. В герой за столичния тим се превърна Андрей Воронин, който отбеляза гола на победата в 85-ата минута. Другото попадение за Динамо реализира Звездан Мисимович от дузпа в 72-ата минута, а за гостите точен беше ветеранът Андрей Каряка преди почивката.