С късен гол шампионът на Русия Рубин се добра до домакинско равенство 1:1 със Спартак (Москва) в мач от 27 кръг на Премиер лигата.

Московчани откриха резултата чрез Велитон в 41-ата минута, а Корниленко изравни в четвъртата минута на добавеното време.

В този мач Спартак не само практически загуби шансове за медалите, но и бразилските футболисти на тима Алекс и Велитон бяха заменени принудително заради контузии.

В оставащите три кръга на Рубин пък предстои битка за второто място с ЦСКА (Москва), който изостава на една точка зад тима от Казан, но има и мач по-малко. Рубин е с 55 точки, лидер е Зенит с 63. Тимът от Санкт Петербург играе с “армейците” в сряда отложен мач./БЛИЦ

Рубин – Спартак (Москва) 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 63 2.Рубин 55, 3.ЦСКА (Москва) 54, 4.Спартак (Москва) 47, 5.Спартак (Налчик) 43 и др.