Шампионът Рубин (Казан) постигна изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на ЦСКА (Москва) от 28-ия кръг на руската Премиер лига, с което се доближиха до спечелването на втора поредна титла.
Първото полувреме завърши при равенство 0:0.

През втората част ЦСКА създаде куп положения, но така и не успя да реализира. Маазу, Дзагоев и Красич на няколко пъти опитаха да превземат вратата на Рижиков, но така и не успяха да реализират.

В 67-ата минута звездата на гостите Алехандро Домингес центрира в наказателното поле, Сесар Навас засече пред голлинията и изведе Рубин напред в резултата. Домакините отново тръгнаха да атакуват, за да изравнят, но стражът Рижиков пак спаси всичко. В последната минута след поредната си контраатака гостите довършиха московските “армейци” с второ попадение. Бухаров тръгна с топката след центъра и с далечен удар прехвърли излезлия вратар на ЦСКА Акинфеев.

След този успех Рубин вече има 59 точки в своя актив, с 4 пред втория Спартак 2 кръга преди края на първенството. Рубин приема Зенит в следващия кръг и гостува на Кубан в последния, 30-и кръг. Спартак приема ЦСКА (Москва) в следващия кръг, а в последния гостува на Зенит./БЛИЦ

Зенит – Терек, Локомотив (Москва) – Амкар

Класиране след 28 кръг: 1.Рубин 59, 2.Спартак (Москва) 56, 3.ФК Москва 48, 4.Зенит 47 (27 мача), 5.ЦСКА Москва 46 (27 мача), 6.Локо (Москва) 46 (27 мача) и др.