Рубин спечели шампионската титла на Русия за втора поредна година, след като в мач от предпоследния 29-и кръг направи домакинско 0:0 със Зенит.

Спечелената точка се оказа достатъчна за тима от Казан за спечелването на трофея, тъй като най-близкият преследвач в класирането Спартак допусна поражение с 2:3 от ЦСКА в московското дерби.

Така кръг преди края Рубин има преднита от 5 точки пред Спартак. „Червено-белите” от Москва остават втори в класирането. Решителна се оказа грешка на вратаря Сослан Джанаев в последните минути, която доведе до второто попадение в мача на Томаш Нецид, което се оказа победно за „армейците”.

Захари Сираков и Георги Пеев играха цял мач за Амкар при победата с 2:0 над Химки, успехът означава, че тимът от Перм набира актив от 32 точки и запазва мястото си в Премиер лигата, тъй като се отдалечава на 4 точки от зоната на изпадащите един кръг преди края.

Валентин Илиев започна като титуляр за Терек при загубата с 0:1 у дома от Кубан. Илиев обаче бе принудително заменен от Тагилов в 13-ата минута, тъй като получи контузия след сблъсък с малиеца Драман Траоре. Другият българин в тима от Грозни Благой Георгиев не взе участие в мача./БЛИЦ

ТОВА Е РУБИН (КАЗАН)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/1852.gifРубин е създаден през 1958 година, като първото име на клуба е Искра (1958-64), а след това Рубин-ТАН (1992-93). Отборът се класира за първи път в руския елит през 2003 година и прави изключителен дебют, като зъвършва на трето място и участва в турнира за купата на УЕФА В следващия сезон обаче идва спад и в крайното класиране тимът от Казан е на десето място. През 2005 финишират четвърти и отново играят за купата на УЕФА. През 2006 година са на пето място и на следващия сезон играят за втори път в УЕФА. През сезон 2007 Рубин финишира на десето място. През 2008 г. тимът спечели първата си шампионска титла, а това гарантира директно участие в групите на Шампионската лига през тази есен. Сега клубът от Казан повтори успеха си от преди година и отново си спечели участие в груповата фаза на ШЛ.

Сатурн - Криля советов 3:1
1:0 Ангбва (8), 2:0 Каряка (45) 3:0 Ярошик (61-авт), 3:1 Адамов (68)

Рубин – Зенит 0:0

Терек – Кубан 0:1
0:1 Шевченко (55)

Том – Ростов 2:1
1:0 Климов (3), 1:1 Гацкан (29), 2:1 Мазнов (51)

Спартак (Москва) – ЦСКА (Москва) 2:3
1:0 Алекс (7-дузпа), 1:1 Дзагоев (45), 1:2 Нецид (49), 2:2 Велитон (64), 2:3 Нецид (88)

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 60, 2.Спартак (Москва) 59, 3.Зенит 51, 4.Локомотив (Москва) 51, 5.ЦСКА (Москва) 49 и др.