Рубин (Казан) победи Кубан (Краснодар) с 1:0 в мач от 27-ия кръг на руската Висша лига.  В герой за домакините се превърна Магомед Оздоев, който вкара единственото попадение в 71-ата минута. Той завърши бърза контраатака, сварила неподготвена защитата на гостите и се разписа за 1:0. „Жълто-зелените” завършиха с 10 души, след като Рабиу беше изгонен от игра в 85-ата минута.

За тима на Рубин титуляр излезе българският полузащитник Благой Георгиев, а Ивелин Попов стартира за Кубан. Бившият халф на Славия остана на терена до края на мача, а капитанът на националния ни отбор беше сменен в 80-ата минута от Хубулов. Станислав Манолев (Кубан) пропусна срещата заради наказание.

След победата Рубин има 47 точки и е пите във временното класиране. Кубан е 9-и с 32 т.