Дамак и Ал Хилал завършиха 1:1 в мач от седмия кръг в саудитската професионална лига. Изпълненият със звезди тим на Жорже Жезуш продължава с неубедителните си изяви, след като завърши наравно и с узбекистанския Навбахор Наманган в азиатската Шампионска лига.

Ал Хилал излезе напред още в 9-ата минута, когато Салем Ал Давсари центрира в наказателното поле на Дамак, където Малком засече топката във вратата, пазена от Мустафа Зегба. Николае Станчу пък осигури равенството за домакините от Дамак с гол в 68-ата минута. До края Неймар и компания не успяха да стигнат до успеха.

След равенството Ал Хилал остава лидер във временното класиране в Саудитска Арабия със 17 точки след изиграването на седем двубоя. Дамак от своя страна пък е на 15-о място с 4 пункта.

В друг мач по същото време Ал Итифак се наложи над гостуващия Ал Тай с 4:3.

Жоржиньо Вайналдум изведе водения от Стивън Джерард тим напред в резултата още във втората минута. Бившият отбор на българския страж Мартин Луков пък направи пълен обрат до 36-ата минута чрез две попадения на Бернард Менса. До края на първото полувреме Муса Дембеле възстанови паритета в 41-ата минута.

Бруно Менса оформи своя хеттрик в 54-ата минута, с което Ал Тай поведе с 3:2. Ал Итифак стигна до равенството в 72-рата минута чрез гол на Вайналдум, а Муса Дембеле се разписа във третата минута от добавеното време, с което осигури и победата за своя тим.

Ал Итифак остава в подножието на върха в Саудитска Арабия с актив от 16 точки, заемайки 3-о място, докато Ал Тай е девети със 7 точки.