Румъния се класираха от квалификационна група I за Евро 2024 в Германия. Северните ни съседи спечелиха ключовия сблъсък с Израел от 9-ия с 2:1 на "Панчо Арена" в Унгария и по този начин вече са сигурен участник на турнира догодина. Израелтяните първи поведоха чрез Еран Захави още във 2-рата минута, но Георге Пушкаш в 10-ата и Янис Хаджи в 63-ата минута донесоха обрата за румънците.

Швейцария също се класира за турнира в Германия следващото лято, след като направи 1:1 у дома с Косово. Рубен Варгас бе точен за домакините в 48-ата минута, а Мухамет Хюсени изравни в 82-рата.

След тези резултати Румъния е на върха с 19 точки пред Швейцария със 17, като "кръстоносците" няма как да бъдат изместени. Израел е трети с 12 точки, а Косово се намира на четвъртото място с 11 пункта.