Румъния победи Швейцария с минималното 1:0 и завърши на първата позиция в група I на квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Единственият гол падна малко след почивката в 50-ата минута, когато Денис Алибец прониза вратата, пазена от Ивон Мвонго. До края и двата отбора имаха възможността да се разпишат, но северните ни съседи запазиха аванса си и спечелиха групата. Това бе и първа загуба за “кръстоносците” в квалификациите.

С успеха северните ни съседи се пребориха за първото място в групата, докато съперниците им останаха втори, но и двата тима се класираха за европейското първенство следващото лято.

Беларус надви Косово с 1:0 като гост в друга среща от тази група. Гостите успяха да поведат малко преди края на първото полувреме в 43-ата минута, когато се разписа Дмитрий Антилевски. В началото на второто полувреме Беларус можеше да вкара и втори гол, но не успя и се задоволи с с минимална победа.

С успеха беларусите завършиха на четвъртото място, което обаче не им дава квота за финалите в Германия идната година.