Румъния разби у дома аутсайдера Андора с 4:0 и оглави класирането в група I на квалификациите за Евро 2024 в Германия, изпреварвайки досегашния лидер Швейцария, който стигна само до равенство 3:3 у дома срещу Беларус. До края на борбата Румъния има гостуване на Израел и домакинство на Швейцария, като и двата отбора имат по-малко изиграни мачове.

Николае Станчу откри резултата в полза на румънците в 23-ата минута, а пет по-късно се разписа и Янис Хаджи. Секунди преди почивката Разван Марин реализира дузпа за 3:0. В 50-ата минута Флоринел Коман вкара четвърти гол за домакините, които намалиха оборотите в оставащото време и пожалиха безпомощния си съперник.

След успеха румънците са лидери с 16 точки и една повече от швейцарците, които са с мач по-малко. Трети са израелците с 11 точки, но и два мача по-малко. Андорците са твърдо последни в групата с 2 точки и само три отбелязани гола.

Група I

19:00 часа, Швейцария – Беларус 3:3
1:0 Джердан Шакири 28', 1:1 Макс Ебонг 61', 1:2 Денис Поляков 69', 1:3 Дмитри Антилевски 84', 2:3 Мануел Аканджи 89', 3:3 Зеки Амдуни 90'

21:45 часа, Румъния – Андора 4:0
1:0 Николае Станчиу 23', 2:0 Янис Хаджи 28', 3:0 Разван Марин (дузпа) 44', 4:0 Флоринел Коман 50'

21:45 часа, Косово – Израел – отложен