Италия и Румъния изненадващо завършиха 2:2 в контрола, играна в Болоня. Северните ни съседи обаче заслужиха напълно този престижен резултат с представянето си. Те поведоха с гол на Богдан Станчу още в 8-ата минута. Домакините упражниха силен натиск, в търсене на изравняване, но той се увенча с успех чак след почивката. Клаудио Маркизио вкара за 1:1 в 55-ата минута от дузпа. 10 минути по-късно Маноло Габиадини се разписа за 2:1, но последната дума имаха румънците. В 88-ата минута Флорин Андоне смълча трибуните на „Ренато ДалАра” – 2:2.

Италианците бяха наши съперници в европейските квалификации.

Словакия надви Исландия с 3:1. Класиралият се за Евро 2016 тим на гостите започна силно и поведе с гол на Финбогасон още в 8-ата минута. С дубъл на Роберт Мак (58,61) домакините стигнаха до пълен обрат. Третото попадение заби Михал Дуриш в 84-ата минута.