Румъния удържа 0:0 като домакин на Сърбия  в мач от група 4 на Лига "С" от турнира Лига на нациите. Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като Тамаш получи директен червен картон.

Срещата премина изцяло под диктовката на "плавите", но на вратата на Румъния бе вездесъщия в този двубой Татарушану, който спаси редица удари.

Ключовият момент дойде в края на първото полувреме. Тамаш ритна в главата Гачинович в собственото си наказателно поле и получи директен червен картон. Зад топката застана Душан Тадич, но я прати високо над вратата.

През второто полувреме гостите от Сърбия доминираха изцяло, но така и не успяха да вкарат така нужния гол. Попадение на румънците пък правилно бе отменено заради засада.

В класирането Сърбия продължава да е на лидерската позиция с актив от 8 точки след 4 мача, следвана от днешния си съперник, който е с 6. Третото място заема Черна гора с 4 точки, а Литва е на последно място без точков актив.