Русия победи Нова Зеландия с 2:0 на старта на турнира за Купата на конфедерациите. Двубоят от група "А" се игра на стадиона в Санкт Петербург.

Домакините поведоха в 31-ата минута след автогол на Боксал от състава на Нова Зеландия. Фьодор Смолов отбеляза за 2:0 в 69-ата минута и сложи край на интригата в двубоя.

В 15-ата минута домакините претендираха за дузпа за падане на Дмитри Полоз след съприкосновение с вратаря. Съдията обаче не посочи бялата точка. В 31-ата минута Боксал си отбеляза автогол, след като отклони топката след удар на Денис Глушаков. До края на полувремето и в началото на втората част вратарят на новозеландците Стефан Маринович спаси няколко много сериозни опасности и запази интригата. Тя обаче изчезна в 69-ата минута, когато Смолов оформи крайното 2:0.

В групата са още Португалия и Мексико, които играят утре (неделя) от 18:00 часа.

РУСИЯ - НОВА ЗЕЛАНДИЯ 2:0
1:0 Боксал (31-автогол), 2:0 Смолов (69)

БЛИЦ СПОРТ ще следи всичко най-интересно около турнира за КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ на специалната си страница, на която ще откриете ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ !!!