Русия и Испания се класираха за 1/2-финалите на европейското първенство по футбол до 19 години в Гърция, след като заеха първите две места в крайното класиране на Група “B”.

Руснаците завършиха 2:2 с Германия в последния и за двата отбора мач от групата. Керер (12) първо даде аванс на немците, а след това си вкара автогол в 32-ата минута. Безденежник (45+2) отново изведе иберийците напред, а Вернер оформи крайното 2:2.

В другия мач Испания и Холандия направиха 1:1. Мирани от „оранжевите” си вкара автогол още в 8-ата минута, но съотборникът му Ван Амерсфоорт (54) възстанови равенството.

След изиграването на последните срещи от групата всички тимове завършиха с по 4 точки в актива си. Русия обаче завърши на първо място заради по-добрите си показатели спрямо останалите, а Испания остана на втора позиция. Холандците приключиха трети, а германците останаха последни и също приключиха с участието си на турнира.

На 1/2-финалите Русия ще се изправи срещу домакина Гърция, а Испания ще спори с победителя от Група „А” Франция.