Домакинът на Мондиал 2018 Русия завърши 1:1 с шампиона на Южна Америка Чили в приятелска среща, която се игра на стадион VEB Arena в Москва.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, но след почивката си размениха по едно попадение. Гостите от Южна Америка поведоха чрез халфа на Каляри Маурисио Исла (56), възползвал се от асистенция на звездата на Арсенал Алексис Санчес, появил се като резерва секунди преди това. Радостта им обаче не бе много дълга, тъй като защитникът на ЦСКА (Москва) Виктор Васин (67) възстанови равенството след пас на Дмитри Комбаров от шампиона Спартак (Москва).

До края на мача и двата тима имаха своите шансове да стигнат до успеха, но така и не стигнаха до нови попадения. За отбора на Станислав Черчесов това беше последна контрола преди старта на Купата на Конфедерациите. В груповата фаза на надпреварата съперници на Русия ще са Нова Зеландия, Португалия и Мексико.