Русия и Уругвай не успяха да се победят и завършиха 1:1 в контрола, която се игра на стадион "Лужники" в Москва. Проверката бе част от подготовката на Сборная за предстоящото Европейско първенство в Полша и Украйна от 8 юни до 1 юли.  "Сборная" е в Група "А" заедно със съдомакина Полша, Чехия и Гърция.

И двата отбора играха с абсолютно всичките си звезди, като холандският селекционер на домакините Дик Адвокаат извърши общо 5 смени, а неговият колега начело на Уругвай Оскар Табарес се осмели да замени само двама от титулярите си.

През първото полувреме двете гарнитури не успяха да си отбележат гол, но пък веднага след почивката си размениха по едно попадение в рамките на по-малко от 120 секунди. В 48-ата минута звездата на Ливърпул Луис Суарес изведе „урусите” напред в резултата – 0:1. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, тъй като минута по-късно нападателят на Зенит (Санкт Петербург) Александър Кержаков изравни за 1:1.

До края на мача домакините бяха по-активни, но победител така и не бе излъчен.