Русия спечели битката с Швеция за второто място в група "G" на европейските квалификации и се класира директно за Евро 2016 във Франция.

"Сборная" победи Черна гора с 2:0 с попадения през първата част - 1:0 Олег Кузмин (33), 2:0 Александър Кокорин (37-дузпа), докато Швеция се наложи над Молдова със същия резултат, но с голове във всяко от двете полувремена - 1:0 Златан Ибрахимович (24), 2:0 Еркан Зенгин (48).

Русия приключва борбата с 20 точки, докато шведите са трети с 18. Тимът на Златан Ибрахимович няма шанс за директно класиране като най-добър трети отбор и ще трябва да играе плейоф с някои от останалите трети в другите групи.

В последната среща от програмата на групата за днес лидерът Австрия победи Лихтенщайн с 3:0 и приключва евроквалификациите без загуба - 9 победи и равенство.