Русия победи Португалия с 1:0 в контролна среща, играна в Краснодар. Гостите пристигнаха за мача без голямата си звезда Кристиано Роналдо, a двубоят започна с минута мълчания за жертвите на терористичните атентати във френската столица Париж.

В края на първата част защитникът на Рубин Олек Кузмин получи сътресение на мозъка и бе заменен принудително.

Единственото попадение падна в 89-ата минута, когато Игор Денисов започна контраатака и подаде към Фьодор Смолов, който центрира, а Артьом Дзюба вали топката за Роман Широков, реализирал във вратата на Руи Патрисио за 1:0.

Така Сборная записа пета поредна победа под ръководството на треньора и на ЦСКА (Москва) Леонид Слуцки. Следващата проверка на руснаците е във вторник срещу Хърватия в Ростов от 18:00 часа българско време.