Русия записа важна победа с 3:2 над Ейре като гост в третия си мач от квалификационна Група "В" за Евро 2012. Александър Кержаков изведе "Сборная" напред в резултата още в 11-ата минута, а в 28-ата младият талант Алан Дзагоев вкара втори гол за руснаците. Роман Широков окончателно отчая възпитаниците на Джовани Трапатони, като направи резултата 0:3 в 50-ата минута.

В 72-ата минута Ейре намали на 1:3 с гол на звездата Роби Кийн, като нападателят бе точен от дузпа. Само шест минути след това Шейн Лонг вкара още един гол за домакините и руснаците трябваше да треперят за победата. "Сборная" все пак удържа успеха и записа втора победа в групата в третия си мач.

С тази победа Русия се изравни с Ейре на върха в класирането в групата. "Сборная" и ирландците са с по 6 точки, с колкото е и третият Словакия. На четвърто място е Армения с 4 точки, пета е Македония също с 4 точки, а на последната шеста позиция се намира аутсайдерът Андора с 0 точки. Всички отбори са изиграли по три мача./БЛИЦ