Русия спечели Група “B и отива директно на Евро 2012 в Полша и Украйна, а на второто място финишира тимът на Ейре, който продължава на баражите.

Сборная узакони първата си позиция в групата след разгромна победа над Андора с 6:0. Руснаците не оставиха никакви шансове на своите гости и им нанизаха четири гола още до почивката, с което на практика предрешиха крайния изход от срещата. Резултатът на стадион „Лужники” бе открит още в 5-ата минута чрез Алан Дзагоев откри резултата, а в 26-ата съотборникът му в московския ЦСКА Сергей Игнашевич удвои преднината на домакините – 2:0. Четири минути по-късно нападателят на Тотнъм Роман Павлюченко оформи класическата преднина на Русия, а в самия край на първата част Дзагоев вкара второто си попадение в мача и четвърто в полза на момчетата на Дик Адвокаат. След почивката двата домакините намалиха оборотите предвид предрешения вече изход на срещата и вкараха само още два гола на своите гости. В автор на първия се превърна Денис Глушаков, разписал се в 59-ата минута, а втория реализира появилият се като резерва Динар Билялетдинов в 78-ата минута.

Ейре пък стана поредният тим, който си осигури участие на баражите за класиране на европейското първенство, след като победи с 2:1 тима на Армения в последния си двубой от групата. Мачът бе от голяма важност и за двата отбора, които до последно спореха за втората позиция, а домакините дори имаха теоритичен шанс и за първото място в групата при успех днес и загуба на Русия. Още в 27-ата минута гостите останаха в намален състав, след като вратарят Березовски извърши нарушение извън наказателното поле. Това доста улесни задачата на ирландците и в 42-ата минута те откриха резултата след автогол на Аленасян. В 60-ата минута Ричард Дън удвои преднината на своя тим. Само две минути по-късно обаче гостите върнаха едно попадение чрез Мхитарян, а в 81-ата минута и Ейре остана в намален състав след червен картон за Дойл. Така напрежението на терена остана до последния съдийски сигнал, но в крайна сметка Ейре грабна успеха и второто място.

В третата среща от групата Македония и Словакия завършиха 1:1 в Скопие. Безумна грешка в защитата на домакините донесе гол за словаците в 54-ата минута, дело на Жирай Пирошка за 0:1. В 79-ата минута Николче Новески изравни с глава след корнер оформи крайното 1:1.

Русия - Андора 6:0
1:0 Алан Дзагоев (5), 2:0 Сергей Игнашевич (26), 3:0 Роман Павлюченко (30), 4:0 Алан Дзагоев (44), 5:0 Денис Глушаков (59), 6:0 Дмитрий Билялетдинов (78)

Ейре - Армения 2:1
1:0 Валери Алексанян (43-авт.), 2:0 Ричърд Дън (59), 2:1 Хенрик Мхитарян (62)

Македония - Словакия 1:1
0:1 Журай Пирожка (54), 1:1 Николче Новески (79)