Манчестър Юнайтед се класира с огромни мъки за 1/16 - финалите за ФА Къп. „Червените дяволи” отстраниха трудно Шефилд Юнайтед с 1:0  на стадион "Олд Трафорд".

В герой на вечерта се превърна Уейн Рууни. Английският национал вкара единственото попадение в 3-ата минута на добавеното време от дузпа, отсъдена за явно нарушение срещу Мемфис Депай. Преди това играта премина под диктовката на домакините, които обаче така и не успяваха да пробият защитния вал пред вратата на Лонг. Стражът на два пъти спаси опасни шутове на Рууни, както и на Депай.

В 87-ата минута Антони Марсиал изскочи на стрелкова позиция, но изстрелът му намери тялото на съперников футболист. После Депай би покрай лявата греда.  Когато не се виждаше как Манчестър Юнайтед ще вкара гол, холандецът успя по хитър начин да заработи дузпа. Той финтира Хамънд, който го ритна в наказателното поле и реферът побърза да посочи „бялата точка”. Рууни се нагърби с изпълнието и хладнокръвно вкара, за да донесе победата на „червените дяволи” – 1:0.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Блинд, Дармиан, Бортуик-Джексън, Швайнщайгер, Фелаини (78 - Перейра), Ерера (60 - Лингард), Мата (60 - Депай), Марсиал, Рууни

Шефилд Юнайтед: Лонг, Едгар, Колинс, Брейфорд, Макевъли (78 - Рийд), Коутс, Бешъм, Хамънд, Уулфорд, Саймън (90+1 -Дан), Шарп (64 - Флин)